Kızlık Zarı Hakkında Bilgilendirme Sitesi
İzmir kızlık zarı dikimi , kizlik zari dikimi izmir , izmirde kızlık zarı dikimi , kızlık diktirme izmir , kızlık zar dikimi fiyatı ,kızlık diktirme ,kızlık zar dikimi ,kızlık dikimi ,kızlık diktirmek ,vajina dikimi ,kadınsaglik ,bakirelik dikimi ,bakirelik diktirme ,bekaret dikimi ,bekaret diktirme ,bekaret muayenesi fiyatı ,bekaret zarı dikimi ,bekaret zarı diktirme ,flep operasyonu kızlık zarı ,flep yöntemiyle kızlık zarı dikimi fiyatı ,flep yöntemiyle kızlık zarı dikimi ,gecici kizlik zari dikimi anlasilirmi ,gecici kizlik zari dikimi ,gecici kizlik zari ,geçici kızlık zarı dikimi ,geçici kızlık zarı dikimi yaptıranlar ,geçici kızlık zarı diktirenler ,geçici kızlık zarı ,himenoplasti ,hymen dikimi,kalici kizlik zari dikimi ,kalici kizlik zari ,kızlık zarı kalıcı dikim ,kalıcı kızlık zarı ,kizlik diktirme ,kizlik zari dikim ,kizlik zari dikme ,kizlik zari diktirme,kizlik zari diktirmek ,kizlik zari tamiri ,kızlık ameliyatı ,kızlık dikme ameliyatı ,kızlık dikme ,kızlık diktirme ameliyatı ,kızlık diktirme fiyatı 2019, kızlık zari dikimi ,kızlık zarı ameliyatı ,kızlık zarı diken en iyi doktor ,kızlık zarı diken hastaneler ,kızlık zarı dikilmesi anlaşılırmı ,kızlık zarı dikimi 2019,kızlık zarı dikimi ameliyatı ,kızlık zarı dikimi flep yöntemi fiyatı ,kızlık zarı dikimi flep yöntemi ,kızlık zarı dikimi lazerle ,kızlık zarı dikimi yapan doktorlar ,kızlık zarı dikimi yapan hastaneler ,kızlık zarı dikimi ücreti 2019 ,kızlık zarı dikme ameliyatı ,kızlık zarı dikme ,kızlık zarı diktirme anlaşılırmı ,kızlık zarı diktirmek ,kızlık zarı fiyatı 2019 ,kızlık zarı flep yöntemi ,kızlık zarı kontrolü ücreti ,kızlık zarı muayene ücreti ,kızlık zarı muayenesi fiyatı ,kızlık zarı tamiri ,lazerle kızlık zarı dikimi fiyatı

İlk Gece - Gerdek Gecesi

İlk Gece - İlk Deneyim - Zifaf - Gerdek

İlk gece (gerdek) yeni evlenenlerin birlikte gecirdikleri ilk geceye denir buna zifaf geceside denir. Gerdeğe girmek damatla gelinin birlikte ilk cinseliği yaşayacakları gece olduğundan ilk gece denir. Yaşadığımız toplumda bazı baskılar veya kısıtlamalar çeşitli sorunlara sebep olmaktadır. Evli çiftler yani kadının çekingenliği ve tutukluğu, diğer yandan erkeğin heyecanı altında ezilebilir, ilk cinsel birleşmede tüm güçlüklerin aşılması gerekmektedir.

Erkeğin karısında da cinsel istek oluncaya kadar beklemesi gerekmektedir. İlk ilişkide aceleci davranma, zor kullanma gibi durumlar olumsuz sonuçlara yol açar. Bazı durumlarda da erkeğe kadının yardımcı olması gerekir. Eşe yardımcı olmak, her iki eşin de görevidir.

Kızlık Zarı Bozulmasında Ağrı, Sancı, Acı Olur Mu?

Kızlık zarının türüne göre ilk ilişkide acı yaşanabilir fakat bu acı yaşanacak hoş duygularla birleşince acı yı değil anı yaşama duygusu olacağından çok ta sizi rahatsız etmeyecek şekilde azda olsa acı yaşanabilmektedir.

İlk Gecede Kadın Zarar Görür Mü?

İlk gecede sinir gerginliğinden kaynaklanan zorluklar ortaya çıkabilmektedir. . Korku, endişe ve sinir gerginliğinden bazen vajenin içi kurur. Kayganlaşma olmadığı için erkeğin penisinin vajene girmesi zorlaşır. Böyle durumlarda vajende kayganlaştırıcı birşeyler kullanılabilir (vazalin). Aksi halde vajinadaki birleşme sırasında olacak yırtıklar kısmen ciddi kanamalara sebep olabilir, böyle bir durumda dikkatli olmak gerekebilir ve doktor müdehalesine ihtiyaç duyulabilmektedir.

İlk Gecede Erkeğin Yaşayabileceği Sorunlar

İlk gecede erkeğin ilk cinsel ilişkisi olacağından heyecan yaşanmaktadır bu yüzden bazen erkek geçici iktidarsızlık yaşayabilmektedir ve bu durum gayet normaldir. Erkek böyle bir durumda utangaçlığı ve endişeye düşer. Bu yüzden eşin anlayışlı ve şefkatli davranmalıdır.Kesinlikle erkeği cesaretlendirmek için ona hitamlarda bulunmamalı (gaza getirilmemeli) kadının bilgisiz ve anlayışsız tutumlarda bulunması sonucunda gece hüsranla bitebilmektedir. Erkeğe ağır, alaycı sözler söylemesi bu geçici iktidarsızlığın kalıcı olmasına bile sebep olabilir. Erkeğe bu durumun geçici bir durum olduğu konusunda bilgi verilmeli ve güvenini kazanarak her durumda eşin yanında olacağı konusunda destek verici davranılmalı eğer kadın bilinçsizse erkek durumu ona anlatarak bu konuşmadan sonra anlayışlı olmasını istemelidir.

İlk İlişkide Hamilelikten Korunma

Evlilikte hamilelik endişesi olmaması için doktor kontrolünde doğum kontrol hapı kullanılabilir doğum kontrol hapı adet sonrasındaki ilk günlerde alınmalıdır. Doğum kontrol hapı kullanılmayacaksa doğal yollardan (kondom, geri çekilme) korunabilir

ONLİNE RANDEVU FORMU!

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa Nuri Alihanoğlu ile iletişime geçebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca 7/24 WhatsApp hattı ile kendisiyle direkt olarak iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.