Kızlık Zarı Hakkında Bilgilendirme Sitesi
İzmir kızlık zarı dikimi , kizlik zari dikimi izmir , izmirde kızlık zarı dikimi , kızlık diktirme izmir , kızlık zar dikimi fiyatı ,kızlık diktirme ,kızlık zar dikimi ,kızlık dikimi ,kızlık diktirmek ,vajina dikimi ,kadınsaglik ,bakirelik dikimi ,bakirelik diktirme ,bekaret dikimi ,bekaret diktirme ,bekaret muayenesi fiyatı ,bekaret zarı dikimi ,bekaret zarı diktirme ,flep operasyonu kızlık zarı ,flep yöntemiyle kızlık zarı dikimi fiyatı ,flep yöntemiyle kızlık zarı dikimi ,gecici kizlik zari dikimi anlasilirmi ,gecici kizlik zari dikimi ,gecici kizlik zari ,geçici kızlık zarı dikimi ,geçici kızlık zarı dikimi yaptıranlar ,geçici kızlık zarı diktirenler ,geçici kızlık zarı ,himenoplasti ,hymen dikimi,kalici kizlik zari dikimi ,kalici kizlik zari ,kızlık zarı kalıcı dikim ,kalıcı kızlık zarı ,kizlik diktirme ,kizlik zari dikim ,kizlik zari dikme ,kizlik zari diktirme,kizlik zari diktirmek ,kizlik zari tamiri ,kızlık ameliyatı ,kızlık dikme ameliyatı ,kızlık dikme ,kızlık diktirme ameliyatı ,kızlık diktirme fiyatı 2019, kızlık zari dikimi ,kızlık zarı ameliyatı ,kızlık zarı diken en iyi doktor ,kızlık zarı diken hastaneler ,kızlık zarı dikilmesi anlaşılırmı ,kızlık zarı dikimi 2019,kızlık zarı dikimi ameliyatı ,kızlık zarı dikimi flep yöntemi fiyatı ,kızlık zarı dikimi flep yöntemi ,kızlık zarı dikimi lazerle ,kızlık zarı dikimi yapan doktorlar ,kızlık zarı dikimi yapan hastaneler ,kızlık zarı dikimi ücreti 2019 ,kızlık zarı dikme ameliyatı ,kızlık zarı dikme ,kızlık zarı diktirme anlaşılırmı ,kızlık zarı diktirmek ,kızlık zarı fiyatı 2019 ,kızlık zarı flep yöntemi ,kızlık zarı kontrolü ücreti ,kızlık zarı muayene ücreti ,kızlık zarı muayenesi fiyatı ,kızlık zarı tamiri ,lazerle kızlık zarı dikimi fiyatı

Kadın Anatomisi

Kadın üreme organları iki bölümden oluşmaktadır.
1- Dış genital organlar; klitoris, küçük dudaklar, büyük dudaklar ve kızlık zarı olarak değerlendirilir
2- İç genital organlar daha çok üreme sistemi ile ilgilidir bunlar; rahim ağzı, hazne (vajina), rahim (uterus), tüpler (kanallar) ve yumurtalıklar (overler) şeklinde değerlendirilir. Mons pubis; leğen kemiğinin önünde kesiştiği bölgenin üstünde bulunur yağ dokusu şeklindedir, deri ve genital tüylerden oluşur
Dış dokular; İki taraflı olarak mons pubisten anüsün olduğu tarafa doğru uzanırlar. İdrar çıkışının ve vajina girişinin çevresini sarar bu yapılar da tüyle ve kıllarla çevrelenir.

İç dudaklar; İki taraflı dış dudakların içinde bulunurlar klitorisin üst tarafında vajina girişinin altına doğru kıvrımlı şekilde yer alır Bazı bayanlarda iç dudaklar dış dudaklardan daha iri olup dışarı sarkabildiği gözlenmiştir.
Klitoris; Mons pubis altında bulunur. Üstünde ve kenarlarında iç dudaklar vardır ve altında idrar deliği ve vajina girişi vardır.
Perine; Vulvanın arkasında anüse yani makatın açılan kısmındadır. Kas ve bağ dokularından oluşur. Gebelikte bebeğin baş kısmının çıktığı esnada esneyen bölgedir. Normal gebelikte epizyo kesisi bu kısma yapılır.
Vajina veya hazmı; Tüp biçimindedir, ortam ile vajina arasındaki bağlantı kısmıdır 8 cm – 9 cm uzunluğundadır, 15 cm’ye kadar uzayabilmektedir ve 10 cm çapında genişleyebilir, elastik bir bölgedir. Cinsel ilişki bu bölgede olmaktadır.
Rahim (uterus); Armut şeklinde ve 6 cm – 8 cm boyundadır, içi endometriyum diye isimlendirilen bebeğin oluşup yerleştiği alan olup üzeri kaplı bölgedir. Rahim’in yerinde durmasını sağlayan bağlarla kaplıdır. Hamilelik sırasında rahim genişlerken bu bağlar gerilmelere neden olan kasık ağrılarına sebep olur. 8 cm boyutundaki bu bölüm hamilelik sırasında incelerek büyür tüm karnın dolduracağı boyutlara ulaşır ve doğum bittikten sonra hızlı bir biçimde küçülür ortalama 40 gün içinde eski şekline dönmektedir.
Yumurtalıklar (overler); Erkek te testi bölgesine karşılık gelmektedir, rahmin sağında ve solunda yer alır ve iki adet olan bu organların boyutu 3.5 cm x 2.5 cm şeklindedir. Üzeri düzensiz durumdadır, iki yumurtada da ergenlik döneminin öncesinde döllenmemiş ve gelişmeye hazır 450.000 ortalama yumurta bulunmaktadır. Ergenliğin başlamasıyla hormonlar etki eder ve her ay bunlardan 1000 tanesi döllenmek için yol alır fakat çoğu zaman 1 tanesi olgunlaşır ve yumurtalıktan atılır. Bu durumda da yumurta tüp bölümünden yakalanır. Yumurtalıktan 1 den fazla yumurtanın atılmasıyla çoğul gebelik yani ikiz, üçüz gibi doğumlar olabilmektedir.


ONLİNE RANDEVU FORMU!

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mustafa Nuri Alihanoğlu ile iletişime geçebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca 7/24 WhatsApp hattı ile kendisiyle direkt olarak iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.